w

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Mateusz Morawiecki do dymisji? Ujawniono datę końca urzędowania. „Będzie premierem do…”

Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego podzielił się z mediami plotką na temat tego, kiedy premier Morawiecki zostanie usunięty z fotela premiera. Czy tak się stanie?

granica polsko-białoruska uchodźcy z afganistanu morawiecki
Fot. YouTube / Kancelaria Premiera (screen)

Biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą w kraju i potężną inflację, można powiedzieć, że w Prawie i Sprawiedliwości robi się bardzo nerwowo. Nie tak dawno polskie media obiegła informacja, że premier Mateusz Morawiecki zostanie usunięty z fotela szefa rządu. Kiedy?

Dymisja Morawieckiego przesądzona? Szef PSL: „Będzie premierem do…”

Nie tak dawno wszyscy Polacy mogli dowiedzieć się, że dymisja premiera Mateusza Morawieckiego jest w zasadzie przesądzona i szef rządu jest już na wylocie. Nie wiadomo było jednak, kiedy ma się to wydarzyć. Elektorat partii rządzącej był wówczas w rozsypce, bo jeśli nie Morawiecki, to kto?

Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz pojawił się programie „Gość Radia ZET” i podzielił się swoją wiedzą na ten temat. Czy nadciąga wielka zmiana i najgłośniejsza dymisja w ostatnich latach? Czy czeka nas polityczne trzęsienie ziemi?

Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał, że w ostatnim czasie Polacy bardzo źle oceniają pracę premiera Morawieckiego. Pogarszająca się sytuacja finansowa Polaków sprawia, że mocno spadają również notowania rządu Zjednoczonej Prawicy. Wydaje się, że trzeciej kadencji już nie będzie.

To może być ostania kadencja PiS

Zdaniem szefa PSL premier robi to, czego oczekuje od niego Jarosław Kaczyński i tylko na jego łasce jest Morawiecki. Jak przyznał, premier obecnie „nie ma żadnej myśli ws. rządzenia i nie podejmuje żadnych strategicznych decyzji” bez zgody szefa Prawa i Sprawiedliwości.

Gdyby jednak zdecydowano się wyrzucić Morawieckiego na rok przed wyborami, byłby to strzał w kolano. Kosiniak-Kamysz jest przekonany, że w ciągu kolejnych kilku miesięcy fotel premiera nadal będzie należał do niego, choć na spektakularne projekty i pomysły nie ma już co liczyć.

Rząd chce tylko dotrwać do wyborów. Co jednak po wyborach w 2023 roku? Wówczas prawdopodobnie premierem będzie ktoś inny. Zaufanie Polaków do Morawieckiego powoli się wyczerpuje

Nie ma tego na horyzoncie, bo nie może do niej dość z powodu wątłej większości. Będzie do końca kadencji premierem, ale moim zdaniem po wyborach już nie będzie. Nawet nie będzie już kandydatem PiS – przyznał Kosiniak-Kamysz w rozmowie z dziennikarzem Radia ZET. To, co niepokoi, to zapowiedź chudych czasów. Dojdzie do oddania władzy przez PiS, a Polacy będą bardzo niepewni jutra.

marzena kipiel-sztuka finanse święta inflacja drożyzna świat według kiepskich

Marzena Kipiel-Sztuka przeżywa prawdziwy dramat. O wszystkim opowiedziała mediom

chomikuj wyrok sądu

Chomikuj. Wyrok sądu mówi jasno. TO KONIEC! Co teraz stanie się z portalem?