w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Kolejny cios w kierowców. Rząd wyciągnie z nich jeszcze więcej pieniędzy. Ogłoszono projekt

MSWiA zaproponowało zmiany w kodeksie drogowym. Zakładają one jeszcze surowsze kary dla kierowców, którzy przekraczają prędkość i nie tylko.

punkty karne 2022
Fot. Freepik

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji obwieściło, że niebawem zamierza zgłosić szereg zmian w kodeksie drogowym. Wśród pomysłów znalazło się między innymi kolejne podniesienie liczby punktów karnych przyznawanych za popularne wykroczenia.

Nadciąga kolejna zmiana w kodeksie drogowym. Będzie jeszcze drożej

Zarówno przekraczanie dozwolonej prędkości, jak i dużo groźniejsze wykroczenia, jakich dopuszczają się kierowcy, będą jeszcze mocniej piętnowane. Wieczorem we wtorek 16 sierpnia na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego pojawił się projekt nowego rozporządzenia w tej sprawie.

Rozporządzenie dotyczy zaostrzenia kar za naruszanie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Jak czytamy w uzasadnieniu projektowanych zmian, ich głównym celem jest „określenie sposobu punktowania i liczby punktów odpowiadających naruszeniu przepisów ruchu drogowego, a także warunków i sposobu prowadzenia ewidencji kierujących naruszających przepisy ruchu drogowego, trybu występowania z wnioskami„.

Punkty karne. 2022 rok niesie ze sobą sporo niekorzystnych zmian

MSWiA chce, aby kierowcy łamiący przepisy dostawali jeszcze więcej punktów karnych niż obecnie. Co ciekawe, będą one naliczane również przy niewielkim przekroczeniu prędkości, czyli nawet poniżej 10 km/h. Z kolei przekroczenie prędkości o 31 do 40 km/h będzie skutkowało naliczeniem nawet 9 punktów karnych.

Kierowca dostanie też 15 punktów karnych, jeśli celowo będzie omijał zapory kolejowe lub zdarzy mu się narażać zdrowie i życie innych użytkowników ruchu drogowego na przykład jadąc pod prąd autostradą. Jeżeli właściciel auta będzie świadkiem wypadku i nie udzieli pomocy, również (poza innymi sankcjami zapisanymi w prawie) będzie skutkowało to naliczeniem punktów. Lista zmian jest dużo dłuższa.

Ewidencja kierowców naruszających przepisy drogowe

Projekt zmian w prawie zakłada też utworzenie całkiem nowego rejestru, w którym znajdą się wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, którzy kiedykolwiek mieli problem z poprawnym korzystaniem z dróg. Trafimy tam na pewno, jeśli przekroczyliśmy prędkość lub w jakikolwiek inny sposób naruszyliśmy kodeks.

Ewidencja kierowców ma pozwolić zgromadzić wszystkie niezbędne informacje i dane na temat naruszeń ruchu drogowego. Dotyczyć on będzie także osób, które nie są obywatelami naszego kraju.

PILNE. Cztery rosyjskie myśliwce nad Polską. Zostały przechwycone przez NATO

jasnowidz krzysztof jackowski najnowsze youtube upadek pis kaczynski utrata większości w sejmie

„To będzie jak trzęsienie ziemi”. Krzysztof Jackowski ze smutkiem o przyszłości Polski