w ,

Pracuje w Żabce. Zrobiła zdjęcia i wrzuciła je do internetu. To się dzieje z dnia na dzień!

Inflacja dobija nasze portfele i zjada nasze zarobki. Internautka, której narzeczona pracuje w Żabce, zamieściła zdjęcia. Te wgniatają w fotel.

żabka ceny produktów
Fot. Twitter / @dagmara_adamiak

O tym, że każda kolejna wizyta w sklepie spożywczym kończy się źle dla naszych finansów, wiemy. Inflacja choć nieznacznie spadła, to nadal drenuje nasze portfele. Najbardziej czuć to właśnie podczas codziennych zakupów w sklepie spożywczym.

Tak rosną ceny w Żabce. Na dowód pokazała zdjęcia

Codzienne wizyty w sklepie spożywczym mogą być frustrujące dla wielu osób, szczególnie w obliczu stale rosnących cen produktów spożywczych. Wysoka inflacja i drożyzna to problemy, z którymi wiele krajów boryka się na co dzień, co wpływa na każdego konsumenta.

Jak wiadomo, ostatecznie to klienci są zmuszeni płacić. Sklepy spożywcze muszą z kolei uiszczać więcej za surowce, paliwo i energię, co ostatecznie wpływa na cenę produktów na półkach. To wszystko wpływa bezpośrednio na wiele aspektów życia, szczególnie na tych, którzy muszą wydawać większą część swojego dochodu na jedzenie.

Jedna z internautek, która ma narzeczoną pracującą w Żabce, pokazała zdjęcia, które ta wykonała w trakcie pracy. Trzeba przyznać, że robi to wrażenie. Okazuje się, że ceny towaru na półkach zmieniane są czasami kilka razy w tygodniu.

„Nie o 20, 50 groszy, ale od razu o kilka złotych”

Moja narzeczona pracuje w Żabce i co chwila musi wymieniać ceny, które rosną w strasznym tempie. Nie o 20, 50 groszy, ale od razu o kilka zł. Ale przecież doskonale o tym wiemy, musimy jeść – czytamy na profilu pani Dagmary.

Do wpisu zamieszczonego na Twitterze dołączyła na dowód dwie fotografie. Widać na nich, jak duża różnica dzieli stare i nowe ceny tego samego towaru. W tym konkretnym przypadku była to pizza mrożona Feliciana, która wzrosła nagle o 3 zł oraz warzywa na patelnie, których cena poszła w górę o niespełna 2 złote.

W ostatnim zdaniu swojego wpisu internautka zauważyła, że w 1989 roku, gdy upadał komunizm, to właśnie wysokie ceny rozbudziły w Polakach chęć do strajków. Obecnie jednak tego nie widać i zmuszeni chodzimy do sklepu i płacimy wciąż więcej i więcej.

pantofle damskie skórzane

Pantofle damskie i męskie na wiosnę – do jakich kreacji się sprawdzą?

upadłość konsumencka 2020 przepisy wniosek osoby fizyczne wniosek o upadłość konsumencką

Ogromne zmiany w przepisach od 1 kwietnia. Oto PEŁNA LISTA zmian w prawie