w

Wałęsa zadziwiająco o szefie PiS. „Należy go jak najszybciej…”

Były prezydent Polski Lech Wałęsa dał ponownie o sobie znać. Na swoim Facebooku odniósł się w krótkiej notce do tego, co należy niezwłocznie zrobić Jarosławowi Kaczyńskiemu, szefowi Prawa i Sprawiedliwości.

lech wałęsa były prezydent jarosław kaczyński pis
Fot. Facebook / Lech Wałęsa

Były prezydent Polski Lech Wałęsa dał ponownie o sobie znać. Na swoim Facebooku odniósł się w krótkiej notce do tego, co należy niezwłocznie zrobić Jarosławowi Kaczyńskiemu, szefowi Prawa i Sprawiedliwości.

Wałęsa: „Należy jak najszybciej…”

Należy jak najszybciej umieścić Jarosława Kaczyńskiego w zabezpieczonym miejscu – napisał na swoim oficjalnym kanale na Facebooku Lech Wałęsa. Legendarny przywódca Solidarności z lat 70. I 80. nie sprecyzował jednak, jakie miejsce miał na myśli. Swoimi słowami wywołał w internecie poruszenie.

lech wałęsa kaczyński
Fot. Facebook / Lech Wałęsa

Poruszenie wywołał jednak już wcześniej podczas pandemii koronawirusa, kiedy stwierdził publicznie, że SARS-CoV-2 może spowodować jego „bankructwo”.

Miałem wiele wyjazdów zaplanowanych. Miałem lecieć do Włoch, Niemiec, USA i w inne miejsca i to mi wszystko padło niestety… I bankrutuję teraz. Bo ja dostaję 6 tys. zł emerytury, a żona wydaje co miesiąc 7 tysięcy – wyznał „Super Expressowi” Lech Wałęsa.

POLECAMY:
Lech Wałęsa cierpi przez koronawirusa. „Nie wzmacniam odporności, bo po co?”

Co jeszcze powiedział Lech Wałęsa? – Groziłem, ostrzegałem, prosiłem. Kaczyńscy, to nieszczęście dla Polski – stwierdził w we wpisie w mediach społecznościowych były prezydent. Kiedy pisaliśmy ten artykuł, wpis Wałęsy miał prawie 500 komentarzy i niemal 5 tys. polubień. Trzeba więc przyznać, że w świecie on-line były prezydent jest postacią dość popularną.

Koronawirus. Mapa globalnego zagrożenia

Prawdopodobnie na całym świecie liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła właśnie 1,5 mln, co wydaje się sporą liczbą. Prawie 318 tys. uznano za wyleczonych, a 87,7 tys. to ofiary zjadliwego wirusa. Aktualną mapę infekcji aktualizowaną na żywo można śledzić TUTAJ.

POLECAMY:
Lech Wałęsa „odleciał”? Dziwne zapowiedzi byłego prezydenta

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu w Wuhan. Do głównych objawów choroby należą przede wszystkim niezwykle wysoka i uciążliwa gorączka, suchy i wywołujący ból kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech.

Z pewnością niektórzy zakażeni muszą być podłączeni do respiratorów, głównie starsi, dlatego, że są najbardziej narażone na śmierć w wyniku zakażenia. Jeszcze bardziej osoby z chorobami towarzyszącymi (astma, cukrzyca i inne schorzenia związane z wiekiem i cywilizacją).

Źródło: WP.pl, Facebook

Zobacz także:

pożar w czarnobylu

Pożar w Czarnobylu. Naukowcy widzą tragiczne skutki

koronawirus covid bankructwo firm upadek gospodarki

Koronawirus dobija firmy. Już 100 tysięcy mikrofirm zawiesiło działalność