w

Papież Benedykt XVI obchodzi dziś 93. urodziny. Jak je spędza?

Benedykt XVI obchodzi dziś swoje 93. urodziny. Jednak ze względu na epidemię koronawirusa zdecydował się nie przyjmować wizyt. Czas spędza na modlitwie za chorych i ofiary zarazy.

papież benedykt xvi urodziny watykan

Benedykt XVI obchodzi dziś swoje 93. urodziny. Jednak ze względu na epidemię koronawirusa zdecydował się nie przyjmować wizyt. Czas spędza na modlitwie za chorych i ofiary zarazy.

Papież Benedykt XVI – urodziny

Od momentu, gdy Benedykt XVI postanowił ustąpić ze stanowiska (2013 rok), papież-emeryt mieszka w jednym z budynków klasztornych w Ogrodach Watykańskich. Zgodnie z informacją Stolicy Apostolskiej, emerytowany papież otrzymuje niezliczoną liczbę życzeń z okazji urodzin.

POLECAMY:
Kościół w kryzysie? Księża opuszczają stan duchowny, fala się nasila

Tegoroczne urodziny Benedykt XVI świętuje wyjątkowo. Ze względu na epidemię żyje – podobnie jak większość ludzi na świecie – w areszcie domowym, nie będzie więc żadnych odwiedzin ani hucznego świętowania.

– Był szczególnie poruszony śmiercią wielu księży, lekarzy i pielęgniarzy, zwłaszcza na północy Włoch, podczas pełnienia służby na rzecz chorych – wyjawił prefekt Domu Papieskiego. Joseph Ratzinger (tak brzmi prawdziwe nazwisko papieża Benedykta XVI) z zaniepokojeniem, ale i nadzieją patrzy na rozwój pandemii koronawirusa. Z ofiarami oraz chorymi łączy się duchowo za pomocą modlitwy.

Papież-senior dostał od swojego brata z okazji urodzin interesujący prezent.Niespodzianką jest licząca ponad 1100 stron biografia Benedykta XVI autorstwa Petera Seewalda. Oficjalnie ukaże się ona dopiero 4 maja tego roku. Zbiegiem okoliczności właśnie w przededniu urodzin dotarł do Watykanu pierwszy egzemplarz tej książki. Benedykt XVI jest z niej bardzo zadowolony.

15 lat od wyboru na papieża

Trzy dni po urodzinach, bo już w najbliższą niedzielę 19 kwietnia minie dokładnie 15 lat od wyboru kardynała Ratzingera na papieża. Stało się to dopiero w drugim dniu konklawe na krótko po śmierci Jana Pawła II. Był pierwszym Niemcem na papieskim urzędzie od niemal tysiąca lat.

POLECAMY:
Koronawirus to kara Boża za homoseksualizm i aborcję? Ksiądz szokuje

Jako pierwszy papież od 719 lat Benedykt XVI zrezygnował z urzędu ze względu (jak tłumaczono oficjalnie) na fizyczne zmęczenie. Decyzja podjęta 11 lutego 2013 r. była absolutną sensacją dla całego świata.

Źródło: biuro prasowe Watykanu, Onet.pl

Zobacz także:

oczy ciemnosci dean koontz wuhan ksiazka koronawirus przepowiednia epidemia chiny pandemia

Dean Koontz nie przewidział koronawirusa w powieści z 1981 r.

koronawirus dochody polacy bieda praca

Koronawirus. Co czwarta osoba straciła przez niego całość dochodów