w

PŁACZĘPŁACZĘ

Benedykt XVI powoli gaśnie? „To może być ostatnie spotkanie…”

Benedykt XVI ma 93 lata. Dopiero co obchodził urodziny. Niestety stan jego zdrowia jest coraz gorszy. Nie da się ukryć – papież emeryt zbliża się do kresu życia.

benedykt XVI choroba cierpienie watykan brat zdrowie wiek
Fot. Twitter / Bree A Dail, Daniel Karmann

Benedykt XVI ma 93 lata. Dopiero co obchodził urodziny. Niestety stan jego zdrowia jest coraz gorszy. Nie da się ukryć – papież emeryt zbliża się do kresu ziemskiego życia. W sieci zamieszczono najnowsze zdjęcie schorowanego Josepha Ratzingera, który resztkami sił odwiedził brata, który również choruje.

Benedykt XVI w coraz gorszej kondycji

Emerytowany papież Benedykt XVI wczoraj opuścił Watykan. Duchownego przetransportowano do jego rodzinnego kraju, czyli do Niemiec. Papież postanowił resztkami sił odwiedzić swojego równie schorowanego 96-letniego brata. – Być może po raz ostatni dwaj bracia Georg i Joseph Ratzinger spotkali się na tym świecie – poinformował rzecznik diecezji Regensburg Clemens Neck.

POLECAMY:
Papież Benedykt XVI obchodzi dziś 93. urodziny. Jak je spędza?

Portale informacyjne na całym świecie oraz media społecznościowe obiegły nowe fotografie Benedykta XVI. Widać, jak schorowany i cierpiący papież siedzi na wózku inwalidzkim. Jego twarz wiele mówi i wśród wiernych wprost wyciska łzy. Dlatego schorowani bracia mogli spotkać się po raz ostatni w świecie żywych.

Papież emeryt odwiedził schorowanego brata

Życzę papieżowi Benedyktowi XVI udanego pobytu w Niemczech i pokoju niezbędnego do prywatnej opieki nad swoim bratem – oświadczył szef Konferencji Episkopatu Niemiec Georg Bätzing. – Cieszymy się, że wrócił do ojczyzny, chociaż okazja do jego przyjazdu jest smutna – dodał.

POLECAMY:
Koronawirus. Ksiądz z awionetki odpędzał epidemię relikwiami Jana Pawła II

Papież Benedykt nie planuje już żadnych publicznych wystąpień. Jak poinformowały media w Niemczech, czuje się on na tyle źle, że całkowicie ograniczył działalność.

Abdykacja Benedykta XVI

Benedykt XVI abdykował 11 lutego 2013 roku. Decyzja o ustąpieniu ze stanowiska spowodowała, że jest on pierwszym papieżem opuszczającym urząd od czasu Grzegorza XII w 1415 roku.

Właśnie dlatego decyzja wzbudziła wówczas wielkie zaskoczenie, dlatego, że w zwyczaju jest panowanie głowy kościoła do śmierci. Powodem oficjalnym decyzji było podupadające zdrowie i brak sił. Papież jest autorem encykliki Deus caritas est.

Źródło: Twiter

mbank santander logowanie zaloguj serwis transakcyjny kiedy przelew

mBank i Santander zablokują środki! Na weekend przygotuj gotówkę

morskie oko wypadek konia viva ratujmy konie fundacja topr

Morskie Oko: Dramatyczny wypadek z udziałem konia