w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Ile Jarosław Kaczyński straci na Polskim Ładzie? Ujawniono kwotę. Jest ogromna!

Najbiedniejsi emeryci przez chwilę pocieszą się nieco wyższymi świadczeniami. Do tej grupy nie należy jednak prezes PiS Jarosław Kaczyński, który mocno straci.

pis kaczyński panika sondaż coraz gorsze notowania dobra zmiana ibris
Fot. YouTube / Janusz Jaskółka (screen)

Polski Ład dla wielu Polaków, którzy ciężko pracują, będzie synonimem biedy i obniżenia poziomu życia. Wbrew zapowiedziom polityków i reklamom przedstawiającym uśmiechniętych ludzi, część z nich jest od 1 stycznia na minusie. Również Jarosław Kaczyński.

Kaczyński straci na Polskim Ładzie. Ujawniono kwotę

Milionom Polaków od 1 stycznia rząd miał pozostawić w kieszeniach ogromne pieniądze, ale tak się nie stało. Dziś niektóre grupy zawodowe wieszają psy na partii rządzącej, a ta zapowiada już po tygodniu od wprowadzenia Polskiego Ładu, że będzie go łatać. Część emerytów zyskała niespełna 200 zł, które za moment będą wydane na rachunki za gaz i prąd. Efektu więc nie ma żadnego.

Publicyści zaczęli jednak zastanawiać się, czy i w jakim stopniu Polski Ład przełozy się na zarobki prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nie mają dla niego niestety dobrych informacji, bo prezes zarabia za dużo i będzie mocno do tyłu. W skali roku to ogromna kwota!

Frustracja w narodzie narasta, a w internecie mnożą się zdjęcia przelewów, które wpadły na konto obywateli w styczniu (tym, którzy dostają pieniądze z góry). Pisaliśmy już, że ubytek w pensjach odnotowali już nauczyciele, służby mundurowe i nie tylko. Nawet około 600 tys. emerytów dotyczą korekty w dół.

Reforma podatkowa nie ominie prezesa PiS

Prezes chciał zgotować Polakom reformę, a zgotował ją również sobie. Okazało się bowiem, że Jarosław Kaczyński realnie sporo straci na Polskim Ładzie i to nie żart, chodzi bowiem o kwotę czterocyfrową na miesiąc. Na pieniądze jednak nie narzeka, co sam przyznał w jednym z ostatnich wywiadów.

Jak czytamy na portalu Fakt.pl, dr Antoni Kolek z Instytutu Emerytalnego wyliczył, że świadczenie emerytalne Jarosława Kaczyńskiego powinno być teraz niższe o nieco ponad 200 złotych. Z kolei pensja polityka nwaet o około 1000 złotych miesięcznie.

Wynagrodzenie będzie pomniejszone o zaliczkę na podatek dochodowy bez kwoty zmniejszającej podatek. Z obu tytułów pracujący emeryt będzie musiał zapłacić pełną 9 proc. składkę zdrowotną, która nie będzie podlegała odliczeniu od podatku – wyjaśnia Antoni Kolek.

Ekspert szacuje, że co miesiąc prezes PiS straci więc jakieś 1208 złotych, a na rok ponad 14 tys. zł.

Nie żyje aktor z „M jak miłość”. Miał zaledwie 63 lata. „Nasze serca są dziś złamane”

horban lekarz zabraknie stadionów omikron piąta fala

Prof. Horban o wirusowym tsunami i twardym lockdownie. „Zabraknie nawet stadionów”