w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Śmiercionośna broń z USA już na Ukrainie. To nagranie pokazuje, jak masakruje Rosjan

Wszystkie sztuki tej broni zostały już przekazane Ukrainie. To dzięki jej działaniu Rosjanie zaczynają wycofywać się z okupowanych rejonów na wschodzie kraju.

haubice m777 155mm
Fot. Twitter, YouTube (screen)

Niemal wszystkie haubice M777 155mm ze Stanów Zjednoczonych zostały już dostarczone wojskom Ukrainy. Ta śmiercionośna i wysoce precyzyjna broń wspierana przez GPS sprawia, że Rosjanie nie mogą już spać spokojnie.

Haubice M777 155mm. Ta broń sieje postrach wśród Rosjan

Ta ważąca 4 tony broń jest elementem przyjętego nie tak dawno wielkiego pakietu pomocy ze strony USA i NATO dla Sił Zbrojnych Ukrainy. Może ona odmienić losy tej wojny i prawdopodobnie je odmieni, co jest już widoczne na wschodzie kraju. Rosjanie zaczynają wycofywać się. Amerykanie używali jej już skutecznie w Afganistanie oraz w Iraku.

Najnowsze nagranie, na które można trafić w sieci, pokazuje możliwości haubic M777. Jest ona już u ukraińskich żołnierzy, którzy bardzo szybko opanowali jej działanie i obecnie z wysoką skutecznością atakują pozycje rosyjskich wojsk.

Cała magia tej broni polega na tym, że – choć na pierwszy rzut oka tego nie widać – armaty są wysoce skomputeryzowane. Zamontowany w haubicach zaawansowane systemy sterowania i pozycjonowania wsparcie modułem GPS sieją postrach u okupanta z Rosji. Pociski trafiają bez problemu 40 km dalej i to z dokładnością do jednego metra.

Ukraina może od teraz ostrzeliwać miasta w Rosji

Jak można było się dowiedzieć, w ostatnich dniach żołnierze ukraińscy dotarli do granicy z Rosją. Dostarczenie tych haubic na te tereny spowoduje, że niebawem Ukraina będzie mogła ostrzeliwać teren Rosji i likwidować całe zaplecze wschodniego frontu.

Aby wygrać, musimy starannie planować zasoby, unikać błędów, projektować swoje siły tak, aby wróg nie mógł ich pokonać – powiedział Oleksij Reznikow, minister obrony Ukrainy wyraźnie zadowolony z darowanego mu sprzętu. Nagranie pokazujące możliwości tej broni można podziwiać poniżej.

Niektórzy na Twitterze donoszą, że co prawda pomoc napłynęła, ale tylko co trzecia haubica tego typu jest w pełni sprawna. Poza tym w ostatnich dniach doszło do wielu ataków na ich pozycje ze strony Rosjan. Dużą rolę spełniają również polskie armatohaubice Krab, które zdaniem wojsk Ukrainy są ogromnym wsparciem.

putin parkinson

Ujawniono, na co choruje Putin. Zażywa 10 różnych leków. „Jest coraz bardziej impulsywny i nieobliczalny”

40 zł na ukraińca świadczenie wniosek

To koniec. Rząd uciął popularne świadczenie. Wypłaty wstrzymane od 1 lipca