w ,

Nie żyje znany polski lektor. Jego głos znali niemal wszyscy. Miał zaledwie 59 lat

W wieku 59 lat odszedł jeden z najpopularniejszych polskich lektorów i dubbingowców. Jego barwę głosu każdy rozpoznawał już po pierwszych słowach.

W wieku 59 lat w Sopocie odszedł Marcin Kudełka, aktor dubbingowy i lektor. Większość z nas pamięta go z zabawnych popularnych bajek takich jak „Johnny Bravo” lub „Kaczor Donald przedstawia”.

Marcin Kudełka nie żyje. Lektor miał 59 lat

Marcin Kudełka przyszedł na świat w Warszawie pod koniec 1963 r. W trakcie kariery był aktorem filmowym. Zajmował się między innymi dubbingiem. Absolwent PWST w Warszawie i Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (woj. podlaskie).

O odejściu dubbingowa, którego głos zna cała Polska, dowiedzieliśmy się z Facebooka. Jego przyjaciel Marek Bimer zamieścił na swoim profilu smutną wiadomość, którą chwilę potem potwierdził również portal filmpolski.pl

„Tyle razem zrobiliśmy…”

Kudeł, Kudlarz. Przyjaciel. Tyle razem zrobiliśmy. Zrobił ze mną wszystko, co dla mnie wartościowe. Setki rzeczy. To on ostatecznie tworzył jakość. Potrafił wszystko. Wielki mistrz. Uwielbialiśmy razem pracować. Spotykać się – wspomina przyjaciel zmarłego.

Przyjaciel i znajomy wspomina zmarłego Kudełkę jako jednego z najśmieszniejszych ludzi, jakich było dane mu poznać. Charakterystyczny głos można było usłyszeć w bardzo popularnej serii bajek, pt. „Johnny Bravo„. Poza tym użyczał głosu w innych produkcjach animowanych. Był Pongiem w „101 dalmatyńczykach” i Maksem w „Goofym na wakacjach„.

dom opieki jak załatwić

Oddanie rodzica do domu seniora. Czy to rzeczywiście dobre rozwiązanie?

emerytury 2021 rewaloryzacja zagrożone wypłaty epidemia zus tabela netto

Złe wieści w sprawie 15. emerytury. Stanowcza reakcja sekretarza generalnego PiS