w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

PILNE. Nagła narada w BBN. Prezydent i premier już na miejscu. Chodzi o bezpieczeństwo

W trybie pilnym zwołano na 9 stycznia spotkanie ministrów, prezydenta oraz premiera w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Chodzi o Ukrainę.

narada u prezydenta
Fot. Kancelaria Prezydenta

Prezydent Andrzej Duda zwołał na 9 stycznia pilną naradę przy współudziale premiera Mateusza Morawieckiego oraz podległych mu ministrów. O sprawie poinformował media wcześnie rano szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Tematem ma być ocena aktualnego stanu bezpieczeństwa Polski w kontekście ostatnich wydarzeń.

Narada u prezydenta. Premier i ministrowie są na miejscu

Konkretne powody, dla których zostało zwołanie spotkanie, nie są znane. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce tuż po tym, jak w Przewodowie spadł pocisk ukraińskiej obrony przeciwlotniczej. Zginęły wtedy dwie osoby.

Jak poinformował na Twitterze Jacek Siewiera, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, celem spotkania ma być omówienie obecnej sytuacji Polski i bezpieczeństwa państwa w kontekście rozwoju wydarzeń na Ukrainie i Białorusi. Coraz więcej doniesień medialnych pokazuje, że szykuje się druga ofensywa Rosji na Kijów.

Czołgi Leopard dla Ukrainy?

Tego typu narady od początku konfliktu w Ukrainie już się w przeszłości odbywały. Możliwe, że jednym z tematów będzie plan przekazania kilku bądź kilkunastu czołgów Leopard 2 z polskich stanów magazynowych. W ostatnich dniach jest na ten temat głośno.

W minionym tygodniu doszło do nagłego zwrotu akcji jeśli chodzi o dostarczanie broni na Ukrainę. USA ogłosiły kolejny potężny pakiet pomocy, który został – ku zdziwieniu opinii publicznej – ustalony z Niemcami i Francją. Niemiecki rząd ma przekazać wozy bojowe Marder oraz jedną baterię systemu Patriot w celu ochrony stolicy Ukrainy.

Niepokojące są jednak informacje płynące ze strony ukraińskich dziennikarzy. Ich zdaniem istnieje wielkie prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że Władimir Putin w tym roku powtórzy zeszłoroczny atak na Kijów dużo większą armią, niż niespełna rok temu. Plan zakłada odcięcie Ukrainy od dostaw sprzętu z krajów NATO.

psi poród youtube nagranie jak przebiega

Mężczyzna nagrał telefonem poród 13 szczeniąt! Niezwykły film wrzucił do sieci

kaczyński w szpitalu

Pierwsze słowa Kaczyńskiego po wyjściu ze szpitala. Mocne słowa. „Jak nie idzie, to nie idzie…”