w

UWAGA Oszuści podszywają się pod banki. Wabią szybkim zyskiem

To nie pierwsza i nie ostatnia próba oszustwa w sieci. Trzeba jednak być ostrożnym, bo naciągacze bezprawnie korzystają z logotypów banków.

bank pekao bitcoin

Bank Pekao za pośrednictwem swojej strony internetowej wydał komunikat, w którym ostrzega przed fałszywymi artykułami zachęcającymi do inwestycji w kryptowaluty. To kolejne tego typu oszustwo w ostatnim czasie.

Pekao – komunikat

Ostrzegamy przed fałszywymi artykułami dotyczącymi inwestowania w kryptowaluty
Bank Pekao S.A. przestrzega przed pojawiającymi się fałszywymi artykułami, jakoby Bank Pekao współtworzył system do inwestowania w kryptowaluty.

Stanowczo zaprzeczamy tym doniesieniom. Podkreślamy, że Bank Pekao S.A. nie ma nic wspólnego z tego typu rozwiązaniami. Korzystanie z linków umieszczonych w tego typu artykułach może prowadzić do utraty środków lub infekcji Państwa urządzeń.

O co chodzi oszustom?

Oszuści podszywając się pod Pekao i używając jego logotypu chcą wyłudzić pieniądze od klientów banku. Projekt ma sprawiać wrażenie nowego projektu banku i bezpiecznej inwestycji.

Co więcej, oszuści zaangażowali także komentujących, który przekonują, że to wiarygodny projekt.

bank pekao scam
screen Facebook

To kolejny bank, który ostrzega przed fałszywymi inwestycjami

Zaledwie tydzień temu podobny komunikat wydał mBank, a wydaje się, że za chwilę mogą to zrobić inne banki. Oszuści są bowiem bezwzględni i żerują na ludzkiej naiwności. mBank zwrócił uwagę, że oszuści często posługują się (oczywiście bezprawnie) wizerunkami znanych osób.

Ostrzegamy przed coraz popularniejszymi próbami wyłudzenia środków pod pretekstem korzystnych inwestycji w kryptowaluty.

Oszuści wykorzystują media społecznościowe, aby rozpowszechnić fałszywe informacje o niezwykłych okazjach na szybki zysk.

Dodatkowo, bezprawnie posługują się wizerunkiem znanych osób, celebrytów, sportowców, ludzi sukcesu, aby rozwiać wątpliwości co do wiarygodności inwestycji.

Źródło: Bank Pekao, mBank

Zobacz także:

żona daniego ramireza paula romero

Piękna żona Daniego Ramireza. Zachwyci kibiców Lecha

romuald lipko nie żyje

Tragiczna informacja. Nie żyje absolutna legenda polskiej muzyki