w ,

Minister zdrowia aresztowany! Efekt afery związanej z walką z epidemią

Tego minister zdrowia się pewnie nie spodziewał. Niespodziewanie został zatrzymany w związku z podejrzeniem działań korupcyjnych przy zakupie 179 respiratorów.

minister zdrowia aresztowany boliwia koronawirus respiratory

Minister zdrowia na pewno się tego nie spodziewał. Niespodziewanie zatrzymano go w związku z podejrzeniem działań korupcyjnych przy zakupie 179 respiratorów.

Minister zdrowia aresztowany. Afera na szczytach władzy

Minister zdrowia Boliwii Marcelo Navajas został aresztowany. Wyszły na światło dzienne różnego rodzaju wątpliwości dotyczące zakupu sprzętu do walki z epidemią koronawirusa. Chodzi konkretnie o 179 sztuk respiratorów, których zakup został sfinansowany z pieniędzy pochodzących z Międzyamerykańskiego Banku Rozwoju.

Marcelo Navajas stracił swoje stanowisko natychmiast, natomiast prezydent Boliwii Jeanine Anez zapowiedziała twarde kroki. Śledztwo ma być dogłębne i nie ma znaczenia, czy aktualnie rządząca ekipa w tym kraju będzie musiała oddać władzę. Minister został zatrzymany w La Paz.

Zgodnie z informacjami telewizji CNN, boliwijski minister zdrowia został zatrzymany w związku z podejrzeniem korupcji. Nie postawiono jeszcze Navajasowi żadnych zarzutów, dlatego jedyne co stracił to posada ministra zdrowia.

Sprzęt pochodził z Hiszpanii

Sprzęt został zakupiony od hiszpańskiej firmy, kosztował w sumie 4 miliony dolarów, przelano połowę. Dlatego tymczasowa prezydent kraju Jeanine Anez zdążyła wstrzymać drugą transzę pieniędzy na hiszpańskie konta i zapowiedziała intensywne śledztwo w tej sprawie. Zapewniła też swoich rodaków, że „pieniądze zostaną zwrócone Boliwijczykom„.

Na zakończenie, jak podała gazeta „La Razón„, boliwijski rząd zakupił sprzęt płacąc aż 27,6 tys. dolarów za sztukę, podczas gdy producent oferował ten sam sprzęt w cenie od 10,3 do 11,9 tys. dol., czyli prawie 2 razy taniej.

Navajas stanął na czele resortu zdrowia w kwietniu 2020 r. Jako nowy szef tego resortu miał porządnie zająć się sytuacją w kraju w związku z epidemią koronawirusa. Nie jest wykluczone, że będą w tej sprawie kolejne zatrzymania, dlatego że sprawa jest rozwojowa. Według doniesień lokalnych mediów w całą aferę mogą być zamieszane również inne osoby z otoczenia głównego podejrzanego o korupcję

Źródło: CNN

jasnowidz jackowski kto wygra wybory prezydenckie 2020 duda trzaskowski

Jasnowidz Jackowski UJAWNIŁ, KTO WYGRA WYBORY prezydenckie! Idzie zmiana?

rynek pracy w kwietniu kryzys gospodarczy epidemia bezrobocie

Rynek pracy przechodzi załamanie. Tak źle dawno nie było