w , ,

Ozdrowieńcy będą stale obserwowani. Rusza nowy program rządu

Ministerstwo Zdrowia ujawnia szczegóły na temat nowego programu obserwacji ozdrowieńców. Będą dostawali specjalne opaski.

ozdrowieńcy opaski telemedyczne monitoring ministerstwo zdrowia

Politycy mają nowy, choć dyskusyjny, pomysł na zwalczanie koronawirusa. Tuż przed wybuchem czwartej fali proponują zakładać ozdrowieńcom specjalne opaski. Potwierdza to oficjalnie Ministerstwo Zdrowia i ujawnia powody wprowadzenia nowego programu.

Opaski dla ozdrowieńców. Nowy program rządu

Wszyscy ozdrowieńcy mają już niebawem otrzymać opaski. Będą one miały za zadanie stale monitorować parametry życiowe, również w domu oraz w pracy. Warto w tym miejscu wspomnieć, że póki co programem będzie objętych tylko tysiąc osób, ale za to z całego kraju.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że koronawirusem SARS-COV-2 zakażonych zostało w Polsce prawie 3 mln ludzi. Niestety tylko część z nich będzie mogła wziąć udział w programie monitorowania zdrowia. Jak będzie to przebiegało w praktyce?

Do połowy sierpnia placówki POZ w całym kraju będą miały okazję składać wnioski, aby zostały włączone do programu. Wybrani pacjenci otrzymają za darmo opaski telemedyczne. Program przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, u których zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone. Decydować będzie kolejność zgłoszeń ze strony przychodni.

Opaski telemedyczne. Zdalny monitoring obywatela

Opaski telemedyczne ozdrowieńcy będą musieli nosić również w domu. Będą one umożliwiały całodobowy monitoring wszystkich paramentów życiowych – dowiadujemy się z komentarza Ministerstwa Zdrowia.

Lekarze na podstawie danych z opasek oraz specjalnych ankiet będą przeprowadzać dalsze badania nad epidemią. Placówki biorące udział w programie dostaną też z ministerstwa dodatkowe wynagrodzenie w wysokości 100 zł brutto za każdy tydzień i za każdego pacjenta biorącego udział w programie.

pilne

Jarosław Gowin wyrzucony z rządu! Ujawniono prawdziwy powód dymisji

bujko doktor lekarz śmierć ojca covid-19 powikłania szczepienia fake news

Polski lekarz namawiał ojca na szczepienie. Tragiczny koniec. „Nie uwierzył mi…”