w ,

ZUS. 16 sierpnia mija ważny termin! Trzeba złożyć wniosek, bo pieniądze przepadną

To już ostatnie godziny na złożenie wniosku przez przedsiębiorców o tzw. „postojowe”. Termin mija 16 sierpnia. Kto tego nie zrobi, straci spore pieniądze.

zus polski ład zapaść 500 plus

Już zaledwie godziny pozostały na złożenie wniosku w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Chodzi o tzw. świadczenie postojowe, które należy się przedsiębiorcom. Dla wielu firm te dodatkowe pieniądze mogą stanowić duże wsparcie w trudnym okresie.

Świadczenie postojowe. Ostatnie godziny na złożenie wniosku

16 sierpnia to ostatni dzień na złożenie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wniosku o dodatkowe środki w ramach tzw. „postojowego„. Wszyscy uprawnieni do uzyskania pieniędzy w ramach świadczenia muszą złożyć dokument. Inaczej pieniądze te przepadną. ZUS apeluje o to, aby przestrzegać terminów.

Choć sytuacja budżetowa nie jest wyjątkowa korzystna, to rząd nadal pozwala skorzystać z dodatkowych pieniędzy. Jest to nic innego jak forma rekompensaty od rządu skierowana do przedsiębiorców i osób, które pracują w oparciu o umowy cywilnoprawne. Warunkiem jest, by były to firmy i osoby, dla których epidemia i obostrzenia niekorzystnie odbiły się na finansach.

16 sierpnia to termin ostateczny

Świadczenie zwane popularnie „postojowym” przysługuje uprawnionym do wysokości 80 proc. kwoty równiej minimalnemu wynagrodzeniu na umowie o pracę wg stawki przyjętej w 2020 roku – 2080 zł. Przykładowo właściciel jednoosobowej firmy rozliczający się na zasadzie karty podatkowej dostanie z ZUS 1300 zł w ramach pomocy.

Wnioski o świadczenie postojowe można złożyć tylko elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, także za pośrednictwem strony gov.pl. Termin upływający dziś, czyli 16 sierpnia 2022, dotyczy wniosków o symbolach: RSP-D, RSP-DK, RSP-DB, RSP-DD, RSP-DD6, RSP-SK, RSP-C, RSP-CZ, RSP-CK, RSP-CD6.

przeprawy promowe w świnoujściu kamery

Ile kosztuje przeprawa promowa w Świnoujściu? Częstotliwość kursowania i cennik

kidawa błońska wpadka święto wojska

Kidawa-Błońska zaliczyła wpadkę w Święto Wojska. W internecie wrze. „Całkowity brak szacunku…”