w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Szczere słowa premiera Morawieckiego o emerytach i rencistach. „Piąte koło u wozu”

Premier Mateusz Morawiecki na poważnie wziął sobie do serca problemy polskich seniorów. Napisał w ich sprawie specjalny list. Co w nim zawarł?

finanse polski budżet deficyt gospodarka koronawirus 100 mld morawiecki
Fot. YouTube / KPRM

Media ujawniły treść listu premiera Mateusza Morawieckiego, który dotyczy sytuacji seniorów w Polsce kiedyś i w czasach obecnych. Wspomina w nim o „trzynastce” i „czternastce”. Nawiązał też w szczerych słowach do tego, jak żyło im się zanim PiS doszło do władzy.

„Piąte koło u wozu”. Morawiecki szczerze o emerytach i rencistach

Premier Morawiecki o poprzednich ma wyrobione zdanie. Do wyborów nie zostało wiele czasu, dlatego szef rządu Zjednoczonej Prawicy postanowił napisać szczery list do emerytów i rencistów. Nawiązał w nim między innymi do sytuacji seniorów lata temu i porównał to do czasów obecnych.

Dopóki rządzi Prawo i Sprawiedliwość, emeryci i renciści mogą być spokojni o swoją przyszłość – napisał premier Mateusz Morawiecki w liście skierowanych do wszystkich polskich seniorów. Całą jego treść zamieszczono w czwartkowym wydaniu „Super Expressu„. Szef rządu wspomniał w liście, że wsparcie seniorów będzie kontynuowane.

Ostatnie lata były wyjątkowo trudne. Pandemia, wojna, kryzys, inflacja – wiemy jak wielkie to były wyzwania dla polskich rodzin, dlatego staramy się zapewnić niezbędne w takich okolicznościach wsparcie – napisał premier Morawiecki.

Premier jednoznacznie określił, że jego rząd i jego polityka wspierania seniorów to kluczowy filar rządów PiS. Przy okazji uderzył w lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska twierdząc, że jego rząd traktował emerytów i rencistów jak piąte koło u wozu i serwował im niskie świadczenia. Przy okazji podniósł on też wiek emerytalny.

Jeśli państwo odwraca się od seniorów, to znaczy, że nie będzie potrafiło zadbać również o przyszłe pokolenia. Ale ten szacunek nie może wyrażać się tylko w słowach, ale w konkretnych działaniach – napisał szef rządu.

Źródło: Super Express

blokada stron dla dorosłych w polsce

Część Polaków straci bezpowrotnie dostęp do internetu. Ustawa już została napisana

system kaucyjny projekt ustawy

Piwo w butelce podrożeje o 10 zł? Eksperci nie mają już złudzeń. „Chaos i katastrofa”