w ,

Biedronka czynna całą dobę. Pracownicy sfrustrowani

W związku z epidemią koronawirusa najpopularniejsza w Polsce sieć dyskontów wprowadza dłuższe godziny pracy przed Wielkanocą. To ruch będący odpowiedzią na restrykcje w handlu.

biedronka czynna całą dobę
Fot. Biuro prasowe Biedronka

Biedronka będzie czynna całą dobę? Już niebawem. W związku z epidemią koronawirusa najpopularniejsza w Polsce sieć dyskontów wprowadza dłuższe godziny pracy. To ruch będący odpowiedzią na restrykcje w handlu.

Biedronka czynna całą dobę – od kiedy?

Dyskonty mają być otwarte od godz. 6 rano do północy już od jutra, czyli od 2 kwietnia. Ciekawie też wyglądają godziny otwarcia planowane na tydzień przedświąteczny (od 7 do 10 kwietnia). Wygląda więc na to, że Polacy będą mogli zrobić zakupy na Wielkanoc bez większego problemu. Nie podoba się to jednak pracownikom sieci.

Naszym zobowiązaniem wobec polskich klientów jest to, aby umożliwić im zakup produktów spożywczych, nawet w tych szczególnych okolicznościach. Jednocześnie jesteśmy świadomi celów i znaczenia nowych regulacji i robimy wszystko co konieczne, aby Biedronka była miejscem bezpiecznym dla klientów i pracowników – przekazał Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka.

Obostrzenia dotyczą także handlu

Biedronka zdążyła się już dostosować do najmowych rządowych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w naszym kraju. Konkretnie chodzi o tzw. godziny dla seniorów, czyli wstęp do sklepu tylko dla osób starszych w godzinach od 10 do 12.

Podsumowując, sklepy sieci Biedronka:

  • od 2 kwietnia w całej Polsce co do zasady będą czynne w godzinach 6–24
  • od wtorku, 7 kwietnia do piątku, 10 kwietnia będą czynne przez całą dobę
  • w przypadku sklepów, w których godziny otwarcia będą inne, klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.

Świąteczne zakupy są szczególne i potrzebujemy na nie więcej czasu, by starannie dobrać produkty i zadbać o każdy szczegół, z myślą o naszych bliskich. Dlatego na ten czas przygotowaliśmy rozwiązanie szczególne: sklepy Biedronki przed świętami będą czynne całą dobę.

Pracownicy zaniepokojeni, boją się o swoje zdrowie

Biedronka czynna cała dobę to powód zaniepokojenia wśród kasjerów tej sieci. Jeszcze zanim pojawił się oficjalny komunikat ze strony sieci, swoją frustrację w mediach wylewali pracownicy.

Rząd wprowadził obostrzenia na ilość klientów w sklepie, na co Biedronka zareagowała, że natychmiast zostają zniesione przerwy techniczne w sklepach. Dodatkowo sklepy mają wydłużone godziny otwarcia. Liczą się tylko pieniądze. Nie liczy się pracownik, ani jego zdrowie – przekazał jeden z pracowników kontaktujący się z redakcją Radia ZET.

Każdy się boi pracy w takich warunkach. Nigdy nie wiadomo, kogo się obsługuje. Rząd daje nowe obostrzenia, a sieci handlowe wydłużają godziny otwarcia. Coś tu nie gra, skoro mamy walczyć z epidemią – brzmiał cytowany przez portal pracownik sieci Biedronka.

Szczegółowe informacje na temat nowych godzin otwarcia dyskontów można uzyskać z oficjalnego komunikatu sieci Biedronka.

Warto odnotować, że Biedronka z własnej inicjatywy dużo wcześniej wprowadziła wiele udogodnień dla pracowników i klientów. W placówkach dostępne są żele antybakteryjne, oznaczone odpowiednie odległości między kupującymi przy kasie i osłony z pleksiglasu chroniące kasjerów.

Źródło: Radio ZET

Zobacz także:

500 plus i trzynasta emerytura do likwidacji

500 plus i trzynasta emerytura do likwidacji? Trzeba ratować gospodarkę

koronawirus kary sankcje

Koronawirus: Wyjdziesz z domu bez potrzeby? Słono zapłacisz