w ,

Biedronka czynna całą dobę. Pracownicy sfrustrowani

W związku z epidemią koronawirusa najpopularniejsza w Polsce sieć dyskontów wprowadza dłuższe godziny pracy przed Wielkanocą. To ruch będący odpowiedzią na restrykcje w handlu.

biedronka czynna całą dobę
Fot. Biuro prasowe Biedronka

Biedronka będzie czynna całą dobę? Już niebawem. W związku z epidemią koronawirusa najpopularniejsza w Polsce sieć dyskontów wprowadza dłuższe godziny pracy. To ruch będący odpowiedzią na restrykcje w handlu.

Biedronka czynna całą dobę – od kiedy?

Dyskonty mają być otwarte od godz. 6 rano do północy już od jutra, czyli od 2 kwietnia. Ciekawie też wyglądają godziny otwarcia planowane na tydzień przedświąteczny (od 7 do 10 kwietnia). Wygląda więc na to, że Polacy będą mogli zrobić zakupy na Wielkanoc bez większego problemu. Nie podoba się to jednak pracownikom sieci.

POLECAMY:
LIDL mocno podnosi pensje. Ile zarobią pracownicy?

Naszym zobowiązaniem wobec polskich klientów jest to, aby umożliwić im zakup produktów spożywczych, nawet w tych szczególnych okolicznościach. Jednocześnie jesteśmy świadomi celów i znaczenia nowych regulacji i robimy wszystko co konieczne, aby Biedronka była miejscem bezpiecznym dla klientów i pracowników – przekazał Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka.

Obostrzenia dotyczą także handlu

Biedronka zdążyła się już dostosować do najmowych rządowych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w naszym kraju. Konkretnie chodzi o tzw. godziny dla seniorów, czyli wstęp do sklepu tylko dla osób starszych w godzinach od 10 do 12.

Podsumowując, sklepy sieci Biedronka:

  • od 2 kwietnia w całej Polsce co do zasady będą czynne w godzinach 6–24
  • od wtorku, 7 kwietnia do piątku, 10 kwietnia będą czynne przez całą dobę
  • w przypadku sklepów, w których godziny otwarcia będą inne, klienci zostaną o tym fakcie poinformowani.
POLECAMY:
Bez wielkich reklam pokonała Biedronkę. Ta sieć sklepów rośnie dwa razy szybciej

Świąteczne zakupy są szczególne i potrzebujemy na nie więcej czasu, by starannie dobrać produkty i zadbać o każdy szczegół, z myślą o naszych bliskich. Dlatego na ten czas przygotowaliśmy rozwiązanie szczególne: sklepy Biedronki przed świętami będą czynne całą dobę.

Pracownicy zaniepokojeni, boją się o swoje zdrowie

Biedronka czynna cała dobę to powód zaniepokojenia wśród kasjerów tej sieci. Jeszcze zanim pojawił się oficjalny komunikat ze strony sieci, swoją frustrację w mediach wylewali pracownicy.

Rząd wprowadził obostrzenia na ilość klientów w sklepie, na co Biedronka zareagowała, że natychmiast zostają zniesione przerwy techniczne w sklepach. Dodatkowo sklepy mają wydłużone godziny otwarcia. Liczą się tylko pieniądze. Nie liczy się pracownik, ani jego zdrowie – przekazał jeden z pracowników kontaktujący się z redakcją Radia ZET.

Każdy się boi pracy w takich warunkach. Nigdy nie wiadomo, kogo się obsługuje. Rząd daje nowe obostrzenia, a sieci handlowe wydłużają godziny otwarcia. Coś tu nie gra, skoro mamy walczyć z epidemią – brzmiał cytowany przez portal pracownik sieci Biedronka.

Szczegółowe informacje na temat nowych godzin otwarcia dyskontów można uzyskać z oficjalnego komunikatu sieci Biedronka.

Warto odnotować, że Biedronka z własnej inicjatywy dużo wcześniej wprowadziła wiele udogodnień dla pracowników i klientów. W placówkach dostępne są żele antybakteryjne, oznaczone odpowiednie odległości między kupującymi przy kasie i osłony z pleksiglasu chroniące kasjerów.

Źródło: Radio ZET

Zobacz także:

500 plus i trzynasta emerytura do likwidacji

500 plus i trzynasta emerytura do likwidacji? Trzeba ratować gospodarkę

koronawirus kary sankcje

Koronawirus: Wyjdziesz z domu bez potrzeby? Słono zapłacisz