w ,

HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

14 emerytura. Znamy szczegóły. Ile dostaną emeryci i kto otrzyma więcej?

14 emerytura będzie dodatkowym zastrzykiem gotówki dla emerytów. Wiemy już, ile wyniesie świadczenie.

14 emerytura kiedy ile dla kogo 2021 wysokość świadczenia waloryzacja

14 emerytura będzie dodatkowym zastrzykiem gotówki dla emerytów. Wiemy już, ile wyniesie świadczenie. Komu czternastka będzie przysługiwać i kiedy zostanie wypłacona?

14 emerytura – dla kogo, kiedy i jaka kwota?

Ile dokładnie będzie wynosić wyczekiwana przez wszystkich seniorów 14. emerytura? Rząd właśnie podał więcej szczegółów na ten temat. Wiemy już, ile pieniędzy trafi do kieszeni emerytów i kiedy to nastąpi.

W rozmowie z dziennikiem „Super Express” Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej ujawnił nowe informacje na temat planowanego świadczenia. Dowiadujemy się, że 14. emerytura wyniesie 1300 złotych brutto. Póki co świadczenie ma być wypłacone jednorazowo, ale jeżeli finanse publiczne na to pozwolą, możliwe będzie wprowadzenie czternastki na stałe.

Na czternastą emeryturę będą mogli liczyć ci seniorzy, których emerytura nie przekracza kwoty 2900 złotych brutto. 14. emerytura będzie kolejnym dodatkowym świadczeniem dla emerytów i rencistów o najniższych dochodach. To jedna z ważniejszych obietnic Prawa i Sprawiedliwości. Po raz pierwszy „czternastka” zostanie wypłacona na koniec 2021 roku.

Czternastka dla emerytów będzie niższa, jeśli senior ma wyższe świadczenie

Jeśli senior pobiera wyższą emeryturę, niż wyżej wspomniana, to jego „czternastka” będzie odpowiednio obniżona. Emeryci i renciści prócz czternastki dostaną też z mocy ustawy 13. emeryturę. Trafiła ona już na konta emerytów w tym roku, kolejna na ich konta trafi wiosną 2021 roku.

Niestety pomysł PiS ma też swoje wady. Wygląda bowiem na to, że tysiące emerytów na swoich kontach nie zobaczą ani złotówki. Jak wynika z projektu ustawy przyjętej przez rząd, mniejszych wypłat z tytułu czternastki może spodziewać się aż 1 mln 200 tys. seniorów.

Dodatkowo ponad 700 tys. emerytów i rencistów, których pobory przekraczają kwotę 4170 zł brutto (3452 zł netto), nie otrzymają ani grosza. Jest to jednak zgodne z pierwotnymi obietnicami, ponieważ świadczenie projektowano z myślą o seniorach mających najgorszą sytuację finansową.

Źródło: Super Express, Wirtualna Polska

zasady organizacji kształcenia dziecka niepełnosprawn przedszkole

Zasady organizacji kształcenia dziecka niepełnosprawnego w przedszkolu

weronika juszczak sprint opole 2020 tekst the voice wikipedia

Weronika Juszczak wystąpi w Opolu. „Odczuwam wielką tremę”