w

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF

Andrzej Duda otrzymał fatalną wiadomość. To dla niego gigantyczny cios

Andrzej Duda jest poważnie zaniepokojony. Ta wiadomość to dla niego poważny problem. Jak na to zareaguje najbliższe otoczenie głowy państwa?

andrzej duda ranking zaufania trzakowski liderem kwiecień 2021 onet ibris
Fot. YouTube / Ihubix (screen)

Andrzej Duda jest poważnie zaniepokojony. Ta wiadomość to dla niego poważny problem. Pytanie brzmi, czy zmieni strategię działania, aby uratować sytuację? Czas pokaże, ale nie ma wielkich nadziei. Wygląda na to, że to już trend, którego nic nie zatrzyma. Co na to otoczenie głowy państwa?

Andrzej Duda się tego nie spodziewał. Otoczenie głowy państwa zaniepokojone

40,6 proc. ankietowanych ufa w tej chwili prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu i to jest największe zaskoczenie. Tylko 38,7 proc. ma zaufanie do prezydenta Andrzeja Dudy i to jest dla niego fatalna informacja.

Premier Mateusz Morawiecki też nie ma powodów do radości. Ufa mu już tylko 37,8 proc. badanych – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla portalu Onet. Jak zauważają dziennikarze, prezydent stolicy Rafał Trzaskowski na czele rankingu zaufania staje po raz pierwszy.

Rafał Trzaskowski cieszy się w tym miesiącu zaufaniem 40,6 proc. Polaków. Prezydent Warszawy stracił 1,3 pkt proc. w porównaniu do pomiaru z marca, ale ze względu na większe spadki notowań u poprzednich liderów rankingu, po raz pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium – czytamy w Onecie.

Rafał Trzaskowski liderem rankingu zaufania

Na drugie miejsce rankingu spadł do tej pory mocno trzymający się na pozycji lidera prezydent Andrzej Duda. W porównaniu do marca poziom zaufania do jego osoby spadł o ok. 4 punkty procentowe. To – jak wskazują analitycy IBRiS – pierwszy do 2018 r. spadek zaufania do polityka do poziomu poniżej 40 pp.

Zaufanie do szefa rządu Mateusza Morawieckiego deklaruje obecnie 37,8 proc. pytanych przez pracownię osób. To delikatny wzrost o 0,5 pkt proc. Warto jednak zauważyć, że nie ufa mu ponad połowa Polaków, a konkretnie 51,1 proc. respondentów. Nieco ponad 11 proc. obywateli uznało, że Morawiecki jest im obojętny.

Utrata zaufania przez polityków Zjednoczonej Prawicy to efekt bieżącej sytuacji w kraju. Co ciekawe, w badaniach sondażowych Platforma Obywatelska spadła na 3. lokatę. Wyprzedził ją Szymon Hołownia i jego Polska 2050. Idzie nowe?

monika esmeralda godlewska nie żyje instagram siostry godlewskie wiek magda godlewska

Monika Godlewska nie żyje? Niepokojący wpis na Instagramie

prof. Włodzimierz Gut powrót do normalności wirusolog ujawnia szczepienia astra zeneca pfizer

Powrót do normalności? Wirusolog ujawnia datę. „Mniej więcej za…”