w , ,

400 zł bez progu dochodowego. Od 1 kwietnia nowa kasa na dziecko. Jak się ubiegać?

To kolejne pieniądze, które trafią do portfeli Polaków. W ramach Polskiego Ładu od 1 kwietnia można złożyć wniosek o dopłatę. Do kogo skierowany jest program?

złobkowe wniosek 400 dla kogo wyrównanie

400 zł – tyle można dostać od 1 kwietnia. Nabór wniosków do nowego rządowego wsparcia już ruszył. Do kogo skierowany jest program, a kto obejdzie się smakiem? Co trzeba zrobić, by dostać dofinansowanie?

Żłobkowe 2022. Wniosek elektroniczny. Żłobkowe – ile wynosi i jak się ubiegać?

Nowy program wsparcia zwany „żłobkowe” ruszył od 1 kwietnia. Wnioski w formie elektronicznej mogą składać rodzice tych dzieci, które nie są objęte rodzinnym kapitałem opiekuńczym. Chodzi rzecz jasna o jedynaków.

Co ciekawe, nie mają znaczenia dochody rodziców. Wsparcie należeć się będzie każdemu dziecku. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął już przyjmował wniosków w formie elektronicznej.

Pieniądze będzie można przeznaczyć tylko i wyłącznie na opłacenie pobytu dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna.

ZUS. Świadczenie żłobkowe. 400 zł na pobyt dziecka w żłobku lub klubie dziecięcym

Dofinansowanie będzie wynosić maksymalnie 400 zł miesięcznie, ale nie więcej niż wysokość faktycznej opłaty ponoszonej przez rodziców za dany miesiąc pobytu dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna. Nie będzie obowiązywało kryterium dochodowe. Dofinansowanie przekażemy bezpośrednio do placówki zajmującej się dzieckiem – powiedziała prof. Gertruda Uścińska, szefowa ZUS.

Czy środki będą przeznaczane na każde dziecko? Nie. Pieniądze dostanie dziecko, na które rodzic nie otrzymuje rodzinnego kapitału opiekuńczego. Do opłaty rodzica za pobyt dziecka we wspomnianych placówkach, nie będzie jednak można wliczyć opłat za wyżywienie malucha.

Wyrównanie za żłobek. Pieniądze od stycznia 2022

Rodzice mogą co prawda wystąpić z wnioskiem o pieniądze od 1 kwietnia 2022 r. ale ZUS potwierdził, że będzie możliwość przyznania dofinansowania z wyrównaniem od stycznia pod warunkiem, że dziecko uczęszczało wtedy do żłobka.

Należy jednocześnie pamiętać, że kwota 400 zł to kwota maksymalna dofinansowania. Jeśli więc opłata wynosi przykładowo 300 zł na miesiąc, to dofinansowanie wyniesie również 300 zł.

Jest jeszcze jeden haczyk. Aby rodzica nie skusiło wydanie środków z programu na przyjemności, całe dofinansowanie będzie przelewane bezpośrednio do żłobka lub innej placówki zajmującej się dzieckiem. Na konto rodzica nie wpłynie ze „żłobkowego” ani złotówka.

Źródło: ZUS

10 kwietnia syreny alarmowe

10 kwietnia syreny alarmowe zawyją w całej Polsce. Rozpętała się wielka polityczna awantura

syreny alarmowe w całym kraju 10 kwietnia

Tak ukraińskie dzieci reagują na syreny. Czy to nagranie spowoduje zmianę decyzji polityków?