w

Nie żyje senator i działacz Platformy Obywatelskiej. Zmarł w wieku 52 lat

Politycy Platformy Obywatelskiej opłakują zmarłego 21 stycznia senatora. Był zasłużonym działaczem na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Nie żyje senator Platformy Obywatelskiej Marek Plura. O jego śmierci poinformowała Senat RP. Polityk pochodził ze Śląska i przeżył 52 lata. Najwięcej siły jako polityk poświęcał na działanie w interesie osób niepełnosprawnych.

Marek Plura nie żyje. Senator PO miał 52 lata

W wieku 52 lat zmarł Senator RP Marek Plura. Piastował mandat senatora X kadencji z okręgu katowickiego. Sprawował mandat posła na Sejm VI i VII kadencji oraz posłem do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. Aktywnie działał na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz swojej małej śląskiej ojczyzny – czytamy na profilu Senatu RP na Facebooku.

Polityk kilka dni temu trafił pilnie do szpitala. Media pisały, że był wówczas w poważnym stanie po grypie. Powikłania po chorobie spowodowały, że trafił na oddział intensywnej opieki medycznej. Niestety senatora nie udało się uratować.

Marek Plura przyszedł na świat w 1970 roku w Raciborzu. Chorował od samego początku na zanim mięśni. Z tego powodu przez całe życie poruszał się na wózku inwalidzkim. Brak fizycznej sprawności nie przeszkodziła mu w zdobyciu mandatu senatora z ramienia Platformy Obywatelskiej oraz wykształcenia wyższego – Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej w Krakowie.

Odszedł śląski senator Marek Plura – dzielny, mądry i dobry człowiek. Zawsze powtarzał, że kto jak kto, ale Ślonzok z Kaszebą zawsze się dogadają. Żegnaj, Przyjacielu – napisał na Twitterze lider PO Donald Tusk.

Marek Plura. Choroba, rodzina, życie

W 2006 roku Plura został radnym Rady Miasta Katowice. Był też  przewodniczącym Komisji Spraw Obywatelskich i Społecznych. W latach 2007-2014 pracował już jako poseł na Sejm RP., a później nawet jako europarlamentarzysta. Był bardzo oddany sprawom Śląska, intensywnie promował śląską gwarę.

Zmarłego senatora pożegnał również premier Mateusz Morawiecki. – Śmierć senatora Marka Plury wstrząsnęła nami wszystkimi. Dobry człowiek, do końca oddany sprawom Śląska. Niech spoczywa w pokoju – czytamy na Twitterze.

Prywatnie Marek Plura był synem Teodora i Heleny. Od urodzenia chorował. Zostawił żonę, córkę oraz syna.

nieświeże mięso jak uratować

Tak rozpoznasz, że piersi z kurczaka są stare. Takie mięso lepiej omijać szerokim łukiem

michał wiśniewski mama krew ile ma dzieci

Michał Wiśniewski ze łzami w oczach błaga o pomoc. „Myślałem, że nie będę musiał…”